IMG 20220504 120144 CopyW ostatnim czasie gościliśmy w naszej jednostce liczne grupy dzieci z z szkół i przedszkoli z naszego rejonu.

Podczas wizyty szkół i przedszkoli, zapoznaliśmy je z historią naszej remizy, omówiliśmy sposoby alarmowania i wzywania pomocy podczas zagrożenia oraz opowiedzieliśmy dzieciom o rodzajach umundurowania.

Następnym etapem wizyty była nasza izba pamięci, w której dzieci miały okazję zobaczyć archiwalne zdjęcia z akcji, między innymi z pożaru lasu w Kuźni Raciborskiej z 1992 roku, a także zabytkowe hełmy i puchary zdobyte podczas zawodów strażackich.

Najbardziej oczekiwany dla dzieci był moment prezentacji naszego sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz możliwość siedzenia w wozach bojowych.

Warto również dodać, iż dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, a na zadane pytanie " Kto chciałby zostać strażakiem ? " chętnych nie brakowało.

Na zakończenie spotkania każdy z dzieci otrzymał słodki upominek, z kolei my wzamian otrzymaliśmy pamiątkowe rysunki, które znalazły miejsce na frontowej ścianie remizy w gablocie.

Wszystkie wyżej wymienione wizyty uważamy za bardzo udane, ponieważ dzieci mogły doświadczyć niecodziennych wrażeń z tej wyjątkowej wizyty.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia naszego autorstwa oraz Pani Dominiki Grychtoł.

Do zobaczenia za rok 🙂 .    przycisk galeria