banerek zosta jednym z nas

Zostań strażakiem OSP

Jeśli chcesz stać się jednym z tych, którzy bezinteresownie pomagają innym, lubisz dreszczyk emocji i adrenalinę. Wspomóż nas swoją osobą i wstąp w szeregi

OSP LESZCZYNY

Każdy może zostać członkiem jednostki ochotniczej straży pożarnej. Aby strażak mógł brać udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych musi mieć ukończone 18 lat, zostać przebadany przez lekarza medycyny pracy oraz odbyć szkolenie pożarnicze. Strażacy czynni są ubezpieczeni od następstw, skutków nieszcześliwych wypadków.

Członkiem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej mogą zostać wszyscy poniżej 18 roku życia po uzyskaniu stostownej zgody opiekuna prawnego.

Procedura przyjęcia w szeregi OSP:

1.Kandydat musi zdecydować, do której jednostki chce należeć.

2. Wypełnić deklarację wstapienia do OSP (plik do pobrania), której przyjęcie przez członka zarządu rozpoczyna okres kandydacki.

3. W okresie kandydackim zapoznajesz się ze specyfikacją, wyposażeniem, obsługą podstawowego sprzętu pożarniczego i jego konserwacją, a także wykonujesz prace uzyteczne dla stowarzyszenia, jakim jest OSP, która ma charakter ogranizacji "non profit".

Za Twoją pracę muszą zatem wystarczyc:

- uścisk dłoni prezesa,

- pochwała wzrokowa,

- wdzięczność kolegów, itp.

Zostając strażakiem nabywasz wiele uprawnień. Nagród dla strażaka jest także wiele:

-godność noszenia munduru,

- zazdrosne spojrzenia kolegów - kiedy paradujesz w mundurze,

- zalotne spojrzenia dziewcząt (a jeśli nosisz spódnice to całe grono wielbicieli),

- dźwięk syreny (sms z informacją o alarmie) wyrywajacy od kolegi albo wanny,

- przemoczone ubrania,

- nieprzespane noce itd.

Kolejnym krokiem jest złożenie ślubowania. Po nim zostaje tylko załozyc mundur i rozpocząć mozolne szkolenie pożarnicze.

NIE CZEKAJ I DECYZJĘ PODEJMIJ TERAZ!!!

Skontaktuj się z Zarządem (zakładka KONTAKTY) w sprawie przyjęcia do OSP LESZCZYNY