header mini

KONTAKT

Prezes: 507251249

Naczelnik: 508272060

Z.Prezesa:  501851509

Z.Naczelnika: 739049710

Sekretarz: 602184306

Gospodarz: 693517640

header mini

logo osp

logo psp bez tla

header mini

IMG 20230609 114946 CopyW dniu 09.06.2023 r. Strażacy z OSP Leszczyny wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą udali się na wycieczkę do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach oraz Lotniskowej Straży Pożarnej w Pyrzowicach. 

Pierwszym etapem wyżej wymienionej wycieczki była wizyta w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach, gdzie Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza dowiedziała się jak wygląda praca operatorów pracujących w Centrum Powiadamiania Ratunkowego. 

Obecni na miejscu młodzi adepci pożarnictwa mieli okazję zobaczyć w praktyce w jak krótkim czasie operator jest w stanie przyjąć zgłoszenie, których jak się dowiedzieli jest bardzo dużo. 

Oczywiście nie zabrakło również ogromnego zainteresowania i dużej ilości pytań ze strony młodzieży w kierunku pracowników z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, co przełożyło się na wyniesienie przez młodzież cennych wskazówek na przyszłość. 

Po wizycie w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach - udaliśmy się z naszą Młodzieżową Drużyną Pożarniczą na lotnisko w Pyrzowicach, gdzie odwiedziliśmy Lotniskową Straż Pożarną. 

Na miejscu młodzież poznała strukturę działania w Lotniskowej Służbie Ratowniczo-Gaśniczej oraz miała możliwość obejrzenia wszystkich wozów i całego wyposażenia znajdującego się w wyżej wymienionej jednostce. 

Warto również dodać, że młodzież z MDP Leszczyny była bardzo pozytywnie zaskoczona zarówno wizytą w CPR w Katowicach oraz w straży pożarnej na lotnisku w Pyrzowicach. 

To kolejne doświadczenie, które młodzi adepci mieli okazję zdobyć i jednocześnie poznać wszelkie mechanizmy związane z ochroną przeciwpożarową.  

Działanie sfinansowano w ramach konkursu Śląskie Lokalnie ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego Programu NOWEFIO na lata 2021-2030.

przycisk galeria