IMG 20210912 114527Kolejne działania projektowe z MDP.

Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach jest największą placówką w Polsce oraz jedną z największych w Europie, zawierające między innymi Polskie wozy bojowe z czasów PRL-u oraz wozy zagraniczne z Niemiec, Czech, czy Wilekiej Brytanii.

Wszystkie zgromadzone wozy bojowe służyły niegdyś w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej, Zakładowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Jak przystało na muzeum na wozach strażackich, sikawkach konnych, umundurowaniu oraz motopompach się nie skończyło, bowiem mieliśmy okazję zobaczyć wszelką kolekcję gaśnic ( zaczynając od zabytkowych, kończąc na tych bardziej nowocześniejszych.

Ściany Centralnego Muzeum Pożarnictwa przyozdobione są w różnego rodzaju wystawy, które mogliśmy zobaczyć podczas naszej wizyty.

Panie przewodnik fachowo udzielały informacji na temat Muzeum oraz wszystkiego, co znajduje się wewnątrz.

Zainteresowanie naszych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych było przeogromne, co wiąże się z dużą dawką pozytywnych emocji.

Wycieczka została współfinansowana z budżetu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.