header mini

KONTAKT

Prezes: 602184306

Z.Prezesa: 784085572

Naczelnik: 508272060

Z.Naczelnika: 691950585

Sekretarz: 506427733

Gospodarz: 693517640

Członek Zarządu: 507251249

Członek Zarządu: 535302120

header mini

logo osp

logo psp bez tla

header mini

2017 04 05Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wspólnie z ratownikiem medycznym Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy przygotowali dodatek do istniejącej aplikacji na telefony komórkowe 'Pierwsza Pomoc".

Nowe rozwiązanie umożliwia w przypadku nagłego zatrzymania krążenia u osoby poszkodowanej prowadzenie resuscytacji pod "nadzorem" aplikacji.

Po wciśnięciu przycisku "asystent pierwszej pomocy i RKO" w aplikacji w naszym telefonie - aplikacja uruchamia głosowy algorytm postępowania z poszkodowanym. Każe nam sprawdzić bezpieczeństwo, wykonać połączenie na telefon alarmowy 112, wyznaczyć osoby do pomocy. Oprócz tego powie nam jak sprawdzić stan świadomości poszkodowanego, w jaki sposób udrożnić jego drogi oddechowe, w przypadku braku oddechu nakaże nam rozpocząć uciskanie klatki piersiowej poszkodowanego. będzie nawet liczyła i poda tępo uciśnięć klatki piersiowej poszkodowanego, powie kiedy i w jaki sposób wykonać u poszkodowanego oddechy ratownicze. Głos z aplikacji nakaże także szukani najbliższego AED - automatycznego defibrylatora zewnętrznego.

Jednym słowem będzie naszym asystentem w tej stresującej sytuacji. Tego typu rozwiązanie w momencie wykorzystania go w sytuacji zagrożenia przyczyni się do wzrostu efektywności naszych działań ratunkowych poprzez wysyłanie jasnych i czytelnych komunikatów głosowych z aplikacji zainstalowanej w naszym telefonie. 

Dodatek do aplikacji będzie dostępny od przyszłego tygodnia. Aby uzyskać te udoskonalenia wystarczy "odświeżyć" zainstalowaną już aplikacje lub ściągnąć nową. Aplikacja dostępna jest w sklepie "Google Play" i "AppStore". 

pw.policja.pl