100637837 689457944951477 8746673990333890560 nWolontariat nauczycielski SP3 Leszczyny „Da się” przekazał 730 maseczki J
Szkoła Podstawowa nr 3 w Leszczynach znana była z dobrze działającego wolontariatu uczniowskiego. W okresie pandemii, kiedy to wolontariusze-uczniowie mogą opracowywać plany przyszłych działań, w naturalny sposób Nauczyciele zostali wolontariuszami czynnymi w SP3. Pierwsze działania, zostały podjęte już w marcu, kiedy to Panie: A. Kurpanik, I. Stokłosa i A. Skudrzyk

rozpoczęły szycie, tak potrzebnych maseczek w okresie pandemii z zakupionych przez siebie specjalnych materiałów. Maseczki przekazały: 10 maseczek OSP Bełk; 50 maseczek – dla Akcji Ogólnopolskiej szycia maseczek; 58 maseczek przekazano osobom starszym, będący w potrzebie z Leszczyn; kolejne 82 maseczki podarowano dla OSP w Leszczynach na ręce Pana Grzegorza Swinka, który przekazał maseczki innym instytucjom.

Kolejnym pomysłem na to jak pomagać w tym trudnym czasie, co można zrobić, był pomysł Pani Beaty Pietrek na adopcję laleczek w akcji „ Da się” ”(tak nazwała sześć laleczek, bo wszystko Da Się w trudnych czasach pokonać). Laleczki uszyły, Panie: A.Kurpanik, A.Plaza-Kiersztyn, o fryzury zadbały Panie: A.Skudrzyk i I.Stokłosa a malowała twarz Pani B.Pietrek.

Pełną emocji adopcję Dasi 1,2,3,4,5,6 z których zebrane fundusze, można przekazać na zakup materiałów i gumek do szycia maseczek oraz płynów dezynfekujących przeprowadziła Pani A.Plaza-Kiersztyn. Do adopcji przystąpili nauczyciele SP3 Leszczyny, a kolejne maseczki uszyły Panie E.Wojtyńską, B. Pietrek, A. Plaza-Kiersztyn, I.Siwek, A.Kurpanik. Kolorowe maseczki, już kolejne zostały przekazane : min.: ponad 100 maseczek, Państwowy Szpital dla Nerwowo i psychicznie chorych w Rybniku; ponad 50 maseczek-Towarzystwo pomocy Św. Alberta w Przegędzy; ponad 80 maseczek- Dom Pogodnej Starości im. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Bełku; 25 maseczek Placówka Opiekuńczo wychowawcza w Czerwionce-Leszczynach; 30 maseczek Komisariat Policji w Czerwionce- Leszczynach;25 maseczek Ośrodek Terapii Nerwic dla Dzieci i Młodzieży w Orzeszu, 15 maseczek NZOZ Poradnia Dorośli w Leszczynach; 10 maseczek NZOZ Poradnia Dziecięca w Leszczynach; 20 maseczek OSP Leszczyny, 10 maseczek sklep „Mix” w Leszczynach, 42 maseczki SP3 Leszczyny , 78 maseczek na rzecz Akcji Ogólnopolskiej szycia maseczek, 55 maseczki dla potrzebujących mieszkańców Leszczyn.

W sumie z własnych środków uszyto i rozdano ponad 730 maseczek w ramach WOLONTARIATU NAUCZYCIELSKIEGO SP3 LESZCZYNY.

Ponadto wolontariuszka Marta Wącirz wraz ze swoją mamą Justyną włączyły się w działanie wolontariatu na „odległość” . Marta namalowała obraz na płótnie i przekazała go na znaną Licytację dla Franka Surdela - chłopczyka chorego na SMA1.Obraz został sprzedany a pieniądze wsparły chorego chłopca J

Wolontariat w SP3 nie śpi..... Dziękujemy wszystkim za dar serca Da Się pomagać zawsze ☺

Koordynator wolontariatu B.Bierowiec-Chrustek